Klausimai ir atsakymai

Žemiau pateikti keli klausimai ir atsakymai kuriuos dažniausiai užduoda mūsų klinikos klientai.

Kas yra odontologai?

Gal kai kam gali pasirodyti keista, tačiau daugelis žmonių nežino, kad odontologais dabar vadinami buvę stomatologai (odontologija = stomatologija, odontologijos klinika = stomatologijos klinika). Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir įstojus į Europos Sąjungą, pavadinimas buvo pakeistas.


Ar dantų balinimas nekenkia dantim?

Dantų balinimas nėra naujiena pasaulyje. Į daugumą šiuolaikinių balinimo priemonių įeina vandenilio (arba karbamido) peroksidas, kuris dantų balinimui naudojamas jau daugiau nei 100 metų. Daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. Be abejo, jis turi būti atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų. Tai turi išmanyti tuo užsiimantis gydytojas- specialistas, kuris turi kontroliuoti ir apmokyti klientą.


Kokie yra dantų balinimo budai?

Dantis galima balinti namuose arba gydytojo kedeje.

Namuose- balina pats klientas (paprastai trunka 10-14 dienų). Yra įvairių juostelių, spec. lakų dantų balinimui namuose, tačiau efektyviausias iš naminių balinimo būdų- kapomis. Klientui pagal jo dantų formą padaromos individualios formelės "kapos", į kurias dedama spec. medžiaga ir užsidėjus ant dantų reikia laikyti kelias valandas (pagal gydytojo nurodymus) ne mažiau, kaip 10 dienų. Per visą balinimo laikotarpį būna padidėjęs dantų jautrumas ir reikia vengti dažančių maisto produktų, kavos, arbatos, raudono vyno, rūkymo.

Gydytojo kedeje- balinimui naudojamas didesnės koncentracijos gelis, rezultatas - greitas. Tam, kad sustiprinti efektą, gali būti naudojamas lazeris, spec. lempos. Tokiu būdu gelio poveikis stipresnis ir rezultatai geresni. Paprastai užtenka vienkartinės procedūros, po kurios vieną parą būna padidėjęs dantų jautrumas ir tiek pat laiko reikia vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų.

Abu būdai geri ir efektyvūs, bet balinant kapomis reikia daugiau pastangų ir kantrybės, o gydytojo kabinete užtenka vieno vizito. Tačiau toks balinimas maždaug dvigubai brangesnis už balinimą namuose.


Kaip ilgai laikysis nubalinti dantys?

Tai priklauso nuo asmens higienos ir mitybos įpročių - dažančių maisto produktų, kavos, juodos arbatos, raudono vyno vartojimo, rūkymo. Mes visiems, net ir po balinimo lazeriu, padarome kapas tam, kad palaikyti balinimo efektą. Tuo tikslu užtenka užsidėti kapas kelioms valandoms kartą į pusę metų.Tiems, kas mano, kad dantų balinimas "pririša", norėtume pasakyti, kad net ir nedarant palaikomojo balinimo, dantys bus baltesni, negu buvo iki balinimo.


Ar dantis balintis gali betkas?

Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu ar pažeistu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui, daugybiniams dantų karioziniams pažeidimams, demineralizacijos dėmėms. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų, nešiojant breketus. Reikia žinoti, kad plombos, vainikėliai nebąla, tad po balinimo gali tekti keisti arba koreguoti. Nusprendus balinti dantis, rekomenduojama pasikonsultuoti su išmanančiu specialistu.


Kas yra užklotas?

Krūminiams dantims kramtant tenka didelis krūvis. Kai daugiau nei pusė danties vainiko pažeista, ypač, jei defektas apima tarpdančius, rekomenduojama dantį restauruoti porcelianiniais (keramikiniais) užklotais. Lyginant su plombine medžiaga, porcelianas yra tvirtesnis (panašaus tvirtumo kaip danties emalis), todėl puikiai atlaiko kramtymo krūvį, mažesnė danties sienelių lūžių tikimybė. Restauruojant užklotu, danties nereikia šlifuoti, išsaugomi likę danties audiniai, dantis atstatomas itin estetiškai.


Kaip dažnai reikia atlikti profesionaliąją burnos higieną?

Tai priklauso nuo paciento individualios higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų prilipimo salygų ir kitų individualių asmens higieninių savybių. Atsižvelgiant i šiuos veiksnius, profesionalioji higiena atliekama 1 - 4 kartus per metus.

2022  Eurodenta  Sprendimas: "Svetainių Vizija" - WEB Sprendimai Jums!