Šiek tiek apie teikiamas paslaugas
Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Dantys taip pat protezuojami esant patologiniam dantų nusidėvėjimui, po periodontologiniu operacijų ar ortodontinio gydymo, dantų formos ir kontaktų atstatymui.
Danties implantas – tai mažas varžtelis, skirtas pakeisti trūkstamo danties šaknį, sriegiamas i apatinį ar viršutinį žandikaulį kaip atrama danties atstatymui. Implantai dažniausiai naudojami kai netenkama vieno ar kelerių dantų. Vainikėlis tvirtinamas tiesiai ant implanto galvutės. Tokiu būdu nėra apkraunami šalia esantys dantys. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui, nereikia nešioti išimamo dalinio protezo.
Periodonto gydymas Periodonto ligos yra labai klastingos ir lokalizuojasi apie dantį esančiuose minkštuosiuose audiniuose. Dažniausia šių ligų priežastis – bakterijos, esančios dantų apnašose. Dantų apnašos, taip pat ir daugybė bakterijų ir kitų mikroorganizmų, dėl blogos burnos priežiūros sukelia uždegiminius pakitimus. Ilgainiui dantenose prasidėjęs uždegimas plinta iš lėto, ir lokalizuojasi žandikaulio kauliniame audinyje. Be to, dantų apnašas, jeigu jis nepašalinamas ir persisunkia druskomis, po kiek laiko nusėda ir kalkėja vis nauji sluoksniai, šitaip atsiranda dantų akmenys, kurie dar greičiau skatina progresuoti ligą. Negydant tokio patologinio proceso, dantys tampa paslankūs ir tai gali tapti jų netekimo priežastimi.
Profesionali burnos higiena, tai procedūra kurios metu:
- šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos;
- atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos;
- poliruojami dantų ir plombų paviršiai;
- nujautrinami apsinuoginę dantų kakleliai;
- įvertinama esančių plombų ir protezų būklė;
- nustatomas dantų valymo efektyvumas;
- pacientai mokomi teisingai atlikti asmens burnos higieną namuose, jiems parenkamos higienos priemonės (dantų siūlas, mediniai, plastmasiniai krapštukai, šepetėliai tarpdančiams valyti, kt.), aiškinama sveika mityba.
Taip pat profesionalios burnos higienos metu gali būti atliekamos fluoro lako bei GC Kalcio kremo aplikacijos, kurios stiprina danties audinius, atstato danties emalį bei nujautrina dantis.
Tam, kad lengviau suprastumėte endodontinį gydymą, supažindiname su danties anatomija.
Dantys turi keletą sluoksnių.
Išorinis danties sluoksnis sudarytas iš kietojo audinio vadinamo emaliu.
Emalio saugomo dentino audinio centre yra minkštasis audinys vadinamas pulpa.
Pulpą sudaro dantį maitinančios kraujagyslės ir nervai, kitaip tariant, danties minkštimas. Pulpa atlieka labai svarbią maitinimo funkciją danties audinių formavimo metu. Tačiau, kai dantis yra jau pilnai susiformavęs, jis maitinamas supančių audinių ir gali išlikti gyvybingas ir pulpa pašalinus.
Galima išskirti tris pagrindinius ir svarbiausius endodontinio dantų gydymo technikos etapus:
- Priėjimas prie endodontinės ertmės ir jos preparavimas
- šaknų kanalų instrumentavimas (valymas, formavimas).
- šaknų kanalų plombavimas.
Kiekvienas iš šių etapų yra svarbūs, taisyklingas jų atlikimas nulemia endodontinio gydymo sėkmę.
Endodontinis gydymas yra būtinas, kai infekcija pasiekią pulpą. Taip gali nutikti dėl gilaus karieso arba dėl daugkartinio taisymo, plombavimo. Jei jaučiate padidėjusį danties jautrumą karščiui, šalčiui, skausmą valgant, pastebite dantenų patinimą, patariame kreiptis pas patyrusį endodontologą.
Vizito metu gydytojas endodontologas pašalins užkrėstą pulpą, atsargiai išvalys ir suformuos danties kanalų sistemą ir ją užplombuos, kad infekcija nepasikartotų. Ši procedūra dažniausiai užtrunka 45-120 minučių (priklauso nuo kanalų skaičiaus).
Pagrindinė priežastis, kodėl pacientai nedrįsta kreiptis pas gydytoją endodontologą, nes mano, jog šaknies kanalų valymas yra skausmingas. Tačiau jei kreipsitės pas odontologą pastebėję pirmuosius simptomus, visa ši procedūra nebus skausmingesnė nei paprastas danties plombavimas. Apsilankykite mūsų klinikoje ir dantų skausmo kęsti nebeteks.